O projekcie

KINDER Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowany przez Grupę Ferrero. U podstaw programu leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom oraz młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, iż w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi. W Polsce program KINDER Joy of moving prowadzony jest od 2007 roku, a hasło mu towarzyszące – NIECH RADOŚĆ ZAWSZE WYGRA! – odkrywa przed nami jego formułę, która oparta jest przede wszystkim na zabawie oraz radości jaką daje bycie aktywnym. Warto podkreślić, iż wydarzenia KINDER Joy of moving realizowane są we wszystkich regionach Polski, a udział w nich jest całkowicie bezpłatny.

KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF to ogólnopolski projekt sportowy powadzony we współpracy z jogo pomysłodawcą – Moniką Pyrek, byłą lekkoatletką, medalistką mistrzostw świata i olimpijką! Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnej sportowej zabawy z wykorzystaniem nowych technologii! Alternatywne lekcje WF prowadzone są przez wykwalifikowany oraz doświadczony zespół Fundacji Moniki Pyrek. Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 10 do 14 lat wraz z ich nauczycielami wychowania fizycznego.
Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Patronat nad projektem objął Minister Edukacji i Nauki. Patronatem honorowym projekt objął także Polski Komitet Olimpijski.

Naszym głównym celem jest zachęcenie dzieci oraz młodzieży do uprawiania sportu, a tym samym odwrócenie tendencji do udziału w biernej rozrywce. Nasze lekcje łączą sport z nowymi technologiami, co sprawia, że dzieciaki z ciekawością i dużym zaangażowaniem sprawdzają swoje umiejętności na stacjach sportowych.

— MONIKA PYREK
lekkoatletka, wicemistrzyni świata w skoku o tyczce, olimpijka, ambasadorka programu
KINDER Joy of moving